Рішенням девятої сесії Охтирської районної ради сьомого скликання від 07.12.2016 «Про затвердження Положення про громадський бюджет (бюджет участі) в Охтирському районі» підтримано ініціативу «Нова модель партиципаторного бюджету. Рівень: Район & Громада».

«Партиципаторний бюджет – це демократичний процес дискусії та прийняття рішень, в якому кожен мешканець населеного пункту вирішує, в який спосіб витрачати частину бюджету», - розповів голова Охтирської районної ради Роман Бублик.

Роман Юрійович наголосив, що «Наша головна мета не лише підвищити рівень залучення мешканців сільських територій  до процесу прийняття рішень, щодо розвитку  їх же населених пунктів, а й покращення діалогу між сільською владою і громадськістю шляхом співпраці з реалізації ініціатив громадськості».

Як зазначив голова депутатського корпусу презентуючи основні положення, даний проект був розроблений районною радою на основі існуючих положень  Львова та Чернігова, активістами з всієї країни вносились пропозиції, переважна більшість яких була врахована та включена до проекту положення.

Основними положеннями передбачено, що місцеві ради (за бажанням) беруть участь в проекті за умови співфінансування (50*50), проекти на конкурс, що будуть реалізовані в 2017 році подаються в термін 20 січня по 20 лютого 2016 року.

Керівник району закликав громадськість та депутатів долучитись до впровадження ініціатив та увійти до складу відповідної робочої групи.

Згідно депутатського рішення постійній комісії з питань бюджету та соціально-економічного розвитку дано доручення підготувати пропозицію щодо фінансування громадського бюджету (бюджету участі) в Охтирському районі на 2017 бюджетний рік.

Чергова сесія районної ради запланована на кінець грудня 2016 року на якій буде затверджено районний бюджет в т.ч. буде і визначено суму бюджету участі.