В Охтирському районі розпочата робота щодо впровадження в регіоні ініціативи «Нова модель партиципаторного бюджету. Рівень: Район & Громада»

«Партиципаторний бюджет – це демократичний процес дискусії та прийняття рішень, в якому кожен мешканець населеного пункту вирішує, в який спосіб витрачати частину бюджету», - розповів голова Охтирської районної ради Роман Бублик.

Очільник району зазначив, що обговоривши весь позитив та можливий негатив з його реалізації було прийнято рішення щодо поступового впровадження «бюджету участі» на районному рівні та у тісній співпраці з місцевими радами.

«Наша головна мета не лише підвищити рівень залучення мешканців сільських територій  до процесу прийняття рішень, щодо розвитку  їх же населених пунктів, а й покращення діалогу між сільською владою і громадськістю шляхом співпраці з реалізації ініціатив громадськості. Сьогодні команда, що складається з представників влади та громадськості працює над новою моделлю запровадження «бюджету участі» на рівні району та сільських рад. Адже цей процес новий та маловивчений, відсутні напрацьовані методики», - повідомив Роман Юрійович.

Зазначеною ініціативою пропонується, що проект реалізуватиметься в рамках співфінансування з сільськими радами. Попередньо буде підписаний відповідний меморандум щодо участі територіальних громад Охтирського району в «бюджеті участі» за наступною моделлю: з районного бюджету виділяється 250 тис. грн (сума для прикладу) на 10 ініціатив (25 тисяч на ініціативу) та 20 тис.грн. (сума для прикладу) з сільської ради де переміг проект тобто загальна сума реалізації одного проекту 45 тис. грн. (сума для прикладу).

Охтирська районна рада запрошує інститути громадянського суспільства та громадськість до запровадження ініціативи «Нова модель партиципаторного бюджету. Рівень: Район & Громада» в Охтирському районі, зокрема: приймати участь та надавати пропозиції з розроблення меморандуму, положення, оцінювання тощо. Бажаючих просимо звертатися до начальника відділу з питань співробітництва та інвестицій виконавчого апарату Охтирської районної ради Марченка Руслана (м.Охтирка, вул. Київська 1, каб. №4, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.).

 

 

Ініціатива «Нова модель партиципаторного бюджету. Рівень: Район & Громада» буде реалізована Охтирською районною радою та територіальними громадами району за участю ОРГО «Ініціативи розвитку», КЗ «Охтирська централізована бібліотечна система» при інформаційно-консультативній підтримці Фундації польсько-української співпраці ПАУСІ.