Довідка «Прапора перемоги». Гавриленко Сергій Анатолійович, народився 6 березня 1980 р. в с. Хухра Охтирського району. Українець. В 1997 році закінчив Хухрянську ЗОШ із золотою медаллю. Має дві вищі освіти – технічну та економічну. 2002 року закінчив з червоним дипломом Харківський Національний аерокосмічний університет (ХАІ), інженер-дослідник, 2004 року отримав другу вищу освіту - закінчив Запорізький Національний технічний університет, менеджер-економіст. З 2002 по 2007 рік працював на посадах технічного та економічного профілю в приватних підприємствах міст Харкова, Запоріжжя, Києва, Охтирки. З грудня 2007 по лютий 2015 року – на державній службі - начальник відділу ведення Державного реєстру виборців, помічник-консультант народного депутата України, голова Охтирської районної державної адміністрації (з квітня 2014 по лютий 2015). З травня 2015 і дотепер – фізична особа-підприємець. В жовтні 2015 року втретє обраний депутатом Охтирської районної ради. Одружений. Разом з дружиною виховує сина і доньку.

 

- Чому Ви вирішили балотуватися в депутати?

- Депутат – виразник інтересів жителів району. Допомагає вирішувати широке коло питань у взаємодії з різними організаціями, в тому числі, установами державної влади. Маючи значний досвід роботи в органах влади і навики, набуті за попередньої депутатської діяльності, прийняв рішення і надалі значну частину власного часу витрачати на вирішення проблем району і його жителів. Маю свої  власні погляди та переконання, намагаюсь втілити їх в життя, навіть ті, потрібність яких доводжу протягом багатьох років. 

- Чого Вам вдалося досягти в якості депутата протягом цього скликання?

- Нещодавнє значне досягнення – домігся виплати заборгованості з боку підприємства «Гадячсир» здавачам молока, які є жителями Хухрянської, Бугруватської, Кардашівської, Височанської сільських рад. Ця заборгованість існувала більше, ніж рік, і наявність у мене статусу депутата дуже мені допомогла. Зараз разом з деякими сільськими головами працюємо над тим, щоб недобросовісний заготівельник молока розрахувався за борги перед жителями інших сільських рад.

Відразу скажу, що на сьогодні є найбільшою задачею, яку досі не вдалось виконати. Це – поле для міні-футболу в Хухрі. Точніше, необхідно «дістати» м’яке покриття для нього. За час, коли ця тема на слуху, зроблено багато, але багато хто зробив все, щоб довгоочікуваної для молоді Хухри і довколишніх сіл події – відкриття сучасного спортивного майданчика, не відбулось. Та скоро все буде.

- Чим нинішній депутатський склад відрізняється від попередніх?

- В цьому скликанні більшість депутатів зорієнтовані на керівників найбільших сільгосппідприємств району – Зубка, Сугака, Кужеля. Кожен з них завів «свою» фракцію до ради – відповідно БПП, Аграрну та Радикальну партії. Тільки близько 7 з 34 депутатів мають розкіш бути самостійними при прийнятті рішень.

- Ви хочете сказати, що рада працює неправильно?

- По переважній більшості питань рада працює злагоджено. І тільки інколи проявляються проблеми, які закладені під час специфічного формування депутатського корпусу. Дуже невелика кількість депутатів може виступити проти тих питань, які є завідомо шкідливими для району, але які комусь чи чомусь треба прийняти. Наприклад, на останній сесії таким питанням було  фінансування з районного бюджету заробітних плат державним службовцям. Я, наприклад, вважаю, що цього не можна було робити, враховуючи недофінансування на заробітні плати тим категоріям працівників, які отримують зарплату з районного бюджету – освітянам, працівникам охорони здоров’я і культури.

Разом з тим, хочу зазначити, що протистояння в районній раді, яке є, наприклад, в обласній, немає. Ніхто не заважає нормальній роботі органу своїми амбіціями. Впевнений, так і буде, поки буде нормальний діалог керівництва ради з депутатами.

- Якими на Вашу думку є найгостріші проблеми району?

- Ці проблеми знають всі – відсутність достойно оплачуваної роботи, поганий стан доріг і екології тощо, але зараз з’являються нові, а від того, не менш лякаючі проблеми – значне підвищення вартості енергоносіїв та зміна системи нарахування субсидій, укрупнення громад та зміна переліку адміністративних послуг, які надаються в них, можливість «приєднання» сільських рад, розташованих навколо Охтирки, до міської об’єднаної громади.

- Яке Ваше ставлення до децентралізації?

- Децентралізацію проводити треба. Треба прибрати подвійне управління в районах і областях – замість рад і державних адміністрацій має залишитись тільки рада і її виконавчий апарат. Треба й скоротити кількість сільських рад. Але почати, вважаю, потрібно було з найменших – з 23 сільських рад району на першому етапі 5 – 7 з найменшим числом жителів приєднати до більших. І побачити, чи став результат очікуваним, таким чином «обкатати» реформу.

- На що треба звернути увагу районній владі?

- На залучення додаткових коштів. І голові районної ради, і голові райдержадміністрації треба оббивати пороги обласних і київських кабінетів, щоб залучити додаткові субвенції, дотації, інвестиції – будь-які фінансові надходження. Тим більше, що дякуючи воїнам, які знаходяться на Східному фронті нашої війни з російським агресором, зараз в наших краях відносний спокій, мирне життя. Треба не здавати шанси, які нам обходяться дуже дорого – життям і здоров’ям захисників. В цей час намагатися покращити життя простих людей.

Вважаю, потрібно розвивати атрибути державності. Крім сильної економіки, це: українська мова, українська культура, українська церква.

Водночас, не втрачати пильності щодо проявів діянь ворогів України. А приклади є. Приміром, у вересні місяці в Буймерівці проходили таборування «цікаві» молодіжні організації. По цьому факту депутати обласної ради вимушені були звернутись до СБУ. А на Покрову невідомі обмалювали свастикою пам’ятний знак загиблим в АТО, який знаходиться біля приміщення районної державної адміністрації.

- Ваші плани на майбутнє?

- Не зважаючи на те, що маю небагато вільного часу через необхідність «виживати» в цьому непростому світі в непростий для більшості з нас час, не планую полишати громадсько-політичну діяльність. Та і саме життя примушує діяти. Зараз в нашому районі створюється перша об’єднана громада – Грунська. Призначені вибори її голови і депутатів на 18 грудня. Вважаю за необхідне проконтролювати вільне волевиявлення громадян на цих важливих виборах. В Києві нещодавно відбувся з’їзд партії   «УКРОП», фракцію якої я очолюю в районній раді. Поставлені нові задачі і цілі. Будемо працювати. І сподіватись на себе, на удачу. І на однодумців, бо поодинці досягати успіхів дуже непросто.

 

 

Охтирська міськрайонна газета «Прапор Перемоги» від 27.10.2016 № 43