Цього разу ми представляємо увазі читачів нашу розмову з одним із без перебільшення найактивніших депутатів районної ради – Сергієм Котляревським:

Довідка «Прапора перемоги». Котляревський Сергій Володимирович. Народився 7 жовтня 1974 року в селі Качанівка Малопавлівської громади. Закінчив Охтирський технікум за фахом «механізація сільського господарства». Пройшов строкову службу в армії (війська зв’язку) на Полтавщині та в Ромнах. У 1995-2010 роках служив в органах внутрішніх справ, у тому числі, обіймаючи керівні посади в управліннях по боротьбі з економічною та організованою злочинністю. Паралельно заочно закінчив Сумський держуніверситет за фахом «економіст» (1998-2001), стаціонар Національної академії внутрішніх справ України (2004-2006) та академію управління МВС (2007). З липня 2013-го до грудня 2015-го працював заступником начальника управління Держземагентства в Охтирському районі. З жовтня 2010 року є депутатом Охтирської районної ради, входячи до складу бюджетної комісії. Одружений, має трьох дітей. Захоплюється рибальством та розведенням нутрій.

 

- Запитання банальне, але практично неминуче: чому Ви вирішили піти в депутати?

- Моя відповідь теж буде простою та очевидною: я хотів посприяти вирішенню проблем села, вірніше, всієї Малопавлівської сільради.

- І наскільки Вам це вдається?

- Якщо чесно, доводиться стикатися з певними труднощами. І, можливо, найбільші з них полягають у взаємодії з місцевою владою! Ось лише один приклад: найгострішою в селах нашої громади на сьогодні є проблема питної води, рівень якої в колодязях різко впав внаслідок виробничої діяльності нафтовиків. За сприянням у її вирішенні я протягом останніх років неодноразово звертався до керівництва райдержадміністрації. Одне з таких депутатських звернень я відправив на ім’я Наталії Окрайченко (на той момент т.в.о. голови РДА) ще 15 лютого, а відповідь на нього за підписом вже нинішнього голови райдержадміністрації Віталія Супруна отримав… 4 липня. Там було написано, що мої зауваження врахують при внесенні змін до районної програми соціально-економічного розвитку. І що ж?! На засіданні нашої бюджетної комісії, яке відбулося перед недавньою сесією райради (середина серпня), я ознайомився з проектом змін до згаданої програми, котрі, однак, жодним чином не враховували мої пропозиції! На моє резонне запитання представниця райдержадміністрації здивовано відповіла: «А ми про це й не чули…».

- Можливо, це був виняток з правила?

- Та ні, скоріше це якраз правило! Ось вам іще одна ілюстрація: вже друге скликання поспіль я б’юся над питанням автобусної зупинки в Качанівці, котра потребує серйозного ремонту. Відремонтувати її не раз просили дорожній відділ, проте у відповідь отримували лише формальні відписки. На моє ж звернення до РДА від того ж таки 15 лютого жодної реакції я не дочекався й досі! Справа дійшла до того, що місцеві мешканці вже самі почали збирати кошти на ремонт…

- І все ж, якісь справи Вам як депутату вирішувати вдається?

- Так, вдається, але переважно завдяки особистим зусиллям, неформальним зв’язкам і, звісно ж, у тісній взаємодії з сільською радою. Приміром, це питання землекористування. Оскільки раніше державні акти на земельну власність видавалися без занесення до єдиної електронної кадастрової бази, то часом на 1 ділянку видавалися по 2-3 акти. Ясна річ, це викликає конфлікти, але, повірте, вони цілком піддаються вирішенню. Можна згадати й про такі речі, як спиляння старих дерев, відновлення дротового радіомовлення тощо.

- А як Ви особисто ставитеся до питання децентралізації?

- Більш-менш позитивно, але підходити до цього потрібно зважено!

 

Охтирська міськрайонна газета «Прапор Перемоги» 

 

від 18.08.2016 № 33