Верховна Рада України ухвалила за основу законопроєкт 4135 про засади державної антикорупційної політики на 2020–2024 роки (Антикорупційна стратегія), розроблений Національним агентством з питань запобігання корупції (НАЗК).

За таке рішення проголосували 320 народних депутатів України.

Парламентарі також підтримали доопрацювання законопроекту в скорочені строки — протягом одного тижня.

«Ухвалення Антикорупційної стратегії в сьогоднішніх умовах — це логічний та необхідний крок, оскільки цей документ дає шанс не просто відновити антикорупційну систему, а забезпечити її подальший розвиток, — наголосив Голова НАЗК Олександр Новіков. — Ми вдячні Президенту, Нацраді з питань антикорупційної політики, Уряду та депутатам за якісну роботу над проєктом закону та успішну співпрацю».

За словами Олександра Новікова, є принаймні три аргументи за ухвалення Антикорупційної стратегії:

здоровий держбюджет: реалізація стратегії дозволить економити до 200 млрд грн щорічно.

урахування інтересів усіх зацікавлених у боротьбі з корупцією сторін: НАЗК провело численні консультації з громадянами, погодили проєкт із 37 органами влади.

сфери, на подоланні корупції в яких концентрується Стратегія, визначені завдяки дослідженню думки громадян та бізнесу: загалом це 8 ключових сфер серед яких охорона здоров’я, сектор оборони, боротьба з незаконним будівництвом тощо.

Наступний етап після ухвалення законопроекту в другому читанні — розробка НАЗК детальної державної програми на виконання Антикорупційної стратегії. Ця програма затверджується рішенням Уряду. Її виконуватимуть державні органи як на центральному, так і на місцевому рівні. Це дозволить забезпечити командну роботу всіх органів влади для запобігання та протидії корупції в Україні.

Джерело: https://sorada.gov.ua/pro-oblasnu-radu/zapobigannja-projavam-koruptsiji/21217-verhovna-rada-uhvalyla-za-osnovu-zakonoproekt-pro-antykoruptsijnu-strategiju-na-20202024-roky.html