Про рішення, яке сьогодні закріпив Меморандум між КМУ, НКРЕКП, Нафтогазом та очільниками міст, розповів під час брифінгу голова Сумської облдержадміністрації Василь ХОМА

 «Офіс Президента України спільно з Асоціацією міст активно опрацьовували питання з цінами на газ і тепло, і сьогодні сталася дуже важлива подія: за ініціативи Президента України Володимира ЗЕЛЕНСЬКОГО між Кабінетом Міністрів України, НКРЕКП, НАК «Нафтогаз України» і керівниками українських міст підписано Меморандум щодо врегулювання проблемних питань у сфері централізованого постачання теплової енергії та гарячої води», – зазначив Василь Хома.

За його словами, у сьогоднішніх непростих умовах керівництво держави ініціювало такий Меморандум, щоб забезпечити стабільність тарифів на тепло для населення. Керівники міст колегіально вирішили долучитися до цього Меморандуму, і Асоціацією міст України були визначені міські голови, які й підписали цей документ в Києві.

Згідно з цим документом, до кінця опалювального сезону 2020-2021 років українці безперебійно отримуватимуть опалення у свої домівки. Вартість послуги постачання теплової енергії та гарячої води у багатоквартирні будинки протягом опалювального сезону 2020-2021 років не зміниться.

 «Держава бере на себе зобов’язання компенсувати різницю ціни на газ для теплопостачальних організацій. Підприємства теплопостачання гарантовано отримуватимуть газ для виробництва тепла і постачання його в домівки українців упродовж всього опалювального періоду 2020-2021 років. І жодним чином це не відобразиться на роботі органів місцевого самоврядування. Адже Уряд гарантує, що фінансування компенсацій для підприємств теплопостачання не перекладатиметься на органи місцевого самоврядування», – наголосив очільник облдержадміністрації.

 Також для підприємств теплопостачання передбачені відстрочка оплати за природний газ та компенсації різниці між ринковою ціною природного газу та ціною, врахованої в тарифах за тепло.

 Крім того, згідно з Меморандумом, буде розроблено механізм погашення заборгованості, яка є в теплопостачальних організацій. Василь Хома наголосив, що цей механізм має бути справедливим і не заважати теплопостачальним організаціям модернізувати своє виробництво. Від цього залежатиме і собівартість тарифів на тепло.

 «Підписання Меморандуму – це дуже важливий крок, який був зроблений з ініціативи Володимира Зеленського, щоб люди не несли зайві витрати зі свого бюджету, а теплопостачальні організації стабільно працювали. Меморандум забезпечує стале проходження цього опалювального сезону та підготовку до наступного», – підкреслив голова облдержадміністрації.

Джерело: http://sm.gov.ua/uk/arkhiv1/23689-vartist-posluh-za-teplo-ta-haryachu-vodu-do-kintsya-opalyuvalnoho-sezonu-dlya-zhyteliv-sumshchyny-ne-zminytsya.html