Після перерви під головуванням керівника депутатського корпусу Віктора Федорченка відновила свою роботу шоста сесія Сумської обласної ради восьмого скликання. На пленарне засідання з’явилося 49 депутатів.

Обласні обранці розглянули 10 питань порядку денного, серед яких три – кадрові. Так, вирішено залишити Управління майном Сумської обласної ради, змінити голову бюджетної комісії та обрати заступника голови обласної ради. Всі три питання були підтримані більшістю голосів.

Голова обласної ради Віктор Федорченко заявив, що від фракції ПП «Європейська Солідарність» в обласній раді надійшло звернення щодо скасування питання «Про ліквідацію Управління майном Сумської обласної ради». Тож його винесли на голосування. Підтримали таке рішення 39 обранців. Віктор Федорченко, відповідаючи на питання журналістів щодо такого рішення, сказав, що управління майном створювалося досвідченими людьми у той час, коли обласною радою керував Марк Берфман. «Управління майном займається господарською діяльністю і обов’язково має бути в обласній раді», - зазначив Віктор Федорченко.

Далі голова обласної ради ініціював звільнення голови постійної комісії обласної ради з питань бюджету, соціально-економічного розвитку, інвестиційної політики, міжнародного та міжрегіонального співробітництва Євгена Южакова, мотивуючи таке рішення невиконанням головою комісії трудової дисципліни.

Депутати це рішення також підтримали, як і обрання нового очільника комісії. Ним став Олег Медуниця, який був свого часу заступником голови Сумської ОДА, двічі обирався депутатом Верховної Ради України і працював у парламенті в бюджетній комісії, тож на фінансових питаннях знається.

Вирішили депутати підтримати й ініціативу голови обласної ради щодо обрання заступника. Віктор Федорченко запропонував на цю посаду Валерія Ісмаілова, обраного від політичної партії «Європейська солідарність».

Представляючи його кандидатуру очільник обласного парламенту акцентував увагу на тому, що Валерій Шапазович – бойовий офіцер, який пройшов АТО. Він довгий час був командиром 27-ї реактивної артилерійської бригади ім. кошового отамана Петра Калнишевського. Полковник – відома особистість в області і відповідатиме за соціальний напрямок в роботі обласної ради, в тому числі й за соціальний захист учасників АТО.

Шляхом таємного голосування його підтримали 38 депутатів. Один парламентар утримався, голосів «проти» не було.

Також шляхом таємного голосування депутати намагалися висловити недовіру голові Сумської обласної державної адміністрації Василю Хомі. Але це питання не набрало необхідної кількості голосів.

Далі обласні парламентарі розглянули майнові питання й питання про припинення права користування та надання у користування мисливських угідь.

Після цього перше пленарне засідання шостої сесії восьмого скликання завершилося. Про дату і час проведення другого пленарного засідання буде повідомлено додатково.

Джерело:https://sorada.gov.ua/actual/actual/21566-obrannja-zastupnyka-golovy-oblrady-zmina-kerivnyka-bjudzhetnoji-komisiji-jaki-shche-pytannja-rozgljadalysja-na-sesiji-oblasnoji-rady.html