Один з основних учасників земельної реформи – Держгеокадастр, і саме на долю цього відомства випало найбільше трансформацій та всіляких реорганізаційних процесів. Але ключова зміна, яка відбулася – орієнтація на надання прозорих і ефективних послуг. Про це під час виступу на Всеукраїнському форумі «Україна 30» розповіла заступник директора Департаменту землеустрою, використання та охорони земель Держгеокадастру Алла ІЛЬЄНКО

«З набранням чинності закону 1423–ІХ (законопроєкт 2194) про удосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин, буде здійснено зміни і у сфері землеустрою», – заявила Алла Ільєнко.

За її словами, землеустрій – це не лише про формування земельних ділянок з метою їх внесення до Держземкадастру. Землеустрій – це комплекс заходів, які спрямовані на раціональну організацію процесів та територій, збереження природних ландшафтів, обмеження використання земель та підвищення родючості ґрунтів, тощо. Саме на основі Держгеокадастру мають прийматися відповідні управлінські рішення.

Нагадаємо, що на Всеукраїнському форумі «Україна 30. Земля» президент України Володимир Зеленський підписав закон «Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо удосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин» №2194.

За матеріалами: http://oht.sm.gov.ua/index.php/uk/arkhiv-novin/15537-pislya-nabrannya-chinnosti-zakonu-pro-detsentralizatsiyu-derzhgeokadastr-sprostit-protseduri-zemleustroyu