Сьогодні, 19-го липня, відбулася апаратна нарада при голові Охтирської районної ради Сергію КІРІЧКУ та голові Охтирської райдержадміністрації Леоніду КЛИЗУБУ.

На порядок денний було винесено два питання:

-     про вжиті заходи щодо забезпечення протипожежного стану в екосистемах та сільськогосподарських угіддях Охтирського району;

-     про стан виконання програми соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

По першому питанню доповідав Сергій БОНДАРЕНКО, начальник Охтирського районного управління Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області, який поінформував присутніх про те, що з початку 2021 року до Охтирського районного управління Головного управління ДСНС України у Сумській області надійшло 251 заява та повідомлення про пожежі, з яких 104 виклики спрямовані на ліквідацію наслідків під час спалювання сухої рослинності на відкритій території. Окрім того, сталася 1 пожежа у лісових масивах (в 2020 році сталося 13 пожеж внаслідок яких знищено понад 4 Га лісових масивів), 2 пожежі в природних екосистемах на території Гетьманського НПП (протягом 2020 року на території Гетьманського НПП сталося 8 пожеж внаслідок яких знищено понад 60 Га рослинності та завдано матеріальної шкоди на суму більше 100 тис. грн.). Для реагування на надзвичайні ситуації (події), пов’язані з пожежами у природних екосистемах на цілодобовому чергуванні, на території Охтирського району, знаходиться 13 одиниць пожежної техніки та 42 чоловіка особового складу 6 ДПРЗ Головного управління ДСНС України у Сумській області.

По другому питанню доповідав Валерій ПАВЛЮК, начальник управління соціального захисту Охтирської районної державної адміністрації, який поінформував присутніх про те, що в Охтирському районі станом на 01 липня 2021 року мешкає 714 осіб, потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи, із них:

- 142 постраждалих від аварії на ЧАЕС 1 категорії;

- 204 учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС 2 категорії;

- 251 потерпілий від аварії на ЧАЕС та інших ядерних аварій 3 категорії;

-  67 дітей, потерпілих від Чорнобильської катастрофи;

- 50 сімей, які отримують пільги, як члени сім’ї померлого громадянина, смерть якого пов’язана з Чорнобильською катастрофою. 

Відповідно до статей 20, 21, 22 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» постраждалим забезпечується надання пільг за користування житлом, комунальними послугами (газом, електрична та теплова енергія, водопостачання, водовідведення та інші послуги) в межах середніх норм споживання, передбачених законом.