У селищі Затока Одеської області завершилася XXI Всеукраїнська-нарада семінар Української Асоціації районних та обласних рад з актуальних питань децентралізації. Від Охтирського району, як вже раніше зазначалося, взяли участь у даній нараді голова Охтирської районної ради Сергій КІРІЧКО, заступник голови Охтирської районної ради Юрій СЛАБОСПИЦЬКИЙ, заступник голови Охтирської районної державної адміністрації Олександр ПАНОВ. Під час роботи було розглянуто наступне: позиційні рішення щодо подальшого розвитку органів місцевого самоврядування субрегіонального та регіонального рівнів, необхідні кроки для подальшого впровадження реформи децентралізації, нормативне забезпечення фінансових гарантій діяльності районних та обласних рад.

Як наслідок проведення семінару-наради, Українська асоціація районних та обласних рад направила до Комітету ВРУ з питань бюджету та Комітету ВРУ з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування напрацьовані учасниками наради пропозиції до «Законопроєкту Про Державний бюджет України на 2022 рік».

Головні положення пропозицій, зокрема, стосуються:

-передбачити субвенцію районним радам на 2022 рік у розмірі 507 млн грн;

-збільшити обсяг додаткової дотації на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоровя;

-передбачити субвенцію на реформування закладів профтехосвіти, що передаються на обласний рівень;

-забезпечити дотацію вирівнювання обласним бюджетам не менше 15 млрд грн;

 

-стабілізаційна дотація – 2 млрд грн.

Пропозиції УАРОР до "Законопроєкту Про Державний бюджет України на 2022 рік".