COVID-сертифікати про одужання, дитячі та на підставі ПЛР-тесту можна згенерувати на порталі Дія

На порталі Дія можна згенерувати ще три типи COVID-сертифікатів: на підставі результату ПЛР-тесту, про одужання та дитячий. Згенерувати сертифікат дуже легко та зручно, оскільки в жовтні Уряд спростив отримання COVID-сертифікатів. Тепер для цього не потрібен електронний підпис, зокрема й Дія.Підпис, для якого було потрібно підтвердження особи за допомогою Photo ID. Тепер достатньо згоди користувача.

Як згенерувати сертифікат на порталі?

- Авторизуйтеся на порталі Дія: https://diia.gov.ua/.

- Оберіть розділ «Послуги» — «Здоров’я» та оберіть потрібний тип сертифіката: «COVID-сертифікат про негативний ПЛР-тест» чи «Сертифікат про одужання від COVID-19»

- Дайте згоду на передачу даних з Електронної системи охорони здоров’я (ЕСОЗ) у Дію.

Дітям від 12 років, які отримали хоча б одну дозу вакцини, батьки можуть згенерувати COVID-сертифікат у розділі «Здоров’я» — «COVID-сертифікат про вакцинацію». З 14 років підлітки можуть самостійно авторизуватися на порталі через BankID, якщо вже мають банківську картку. А якщо в дитини ще немає паспорта, це можуть зробити батьки.
COVID-сертифікат на підставі ПЛР-тесту діятиме 72 години з моменту здачі аналізу. COVID-cертифікат про одужання можна отримати не раніше 15-го дня після підтвердження лікарем діагнозу COVID-19 та внесення даних в ЕСОЗ. Такий COVID-сертифікат буде чинним 105 днів від дати встановлення діагнозу. Щоб допомогти кожному українцю отримати сертифікат у Дії, створено спеціальний лендинг, який доступний 
за посиланням. Там можна знайти всю необхідну інформацію про види COVID-сертифікатів, інструкції та необхідні умови для генерування. Також на лендингу розміщені відповіді на найпоширеніші запитання. Наприклад, чому не підтягується сертифікат або що робити, якщо сертифікат зник із застосунку.

Як отримати єПідтримку

 • Бути повнолітнім; 
 • Пройти повний курс вакцинації однієї з вакцин, схвалених ВООЗ: Pfizer/BioNTech; AstraZeneca/Covishield; CoronaVac (Sinovac Biotech); Johnson&Johnson (достатньо однієї дози); Moderna. 
 • Завантажити додаток "Дія" (послуга дотсупна лише у додатку); 
 • Згенерувати “зелений” COVID-сертифікат; 
 • Зайти у розділ "Послуги" і натиснути кнопку "єПідтримка";
 • Обрати з переліку банків свій, щоб відкрити віртуальну картку (карту можна отримати й у фізичних відділеннях банків); 
 • Додаток перенаправить користувача на сторінку банку для створення віртуальної картки; 
 • Після цього в додаток "Дія" надійде підтвердження про створення картки.

На що можна витратити 1000 грн

 • квитки у кінотеатри, театри, музеї, концерти; 
 • книги; 
 • абонементи в спортзал;
 • внутрішні залізничні квитки.

Заплановано, що відповідна програма діятиме до кінця 2022 року. Насамкінець, слід додати - скористатися грошима потрібно в найближчі 4 місяці від дня їх надходження на віртуальну карту. Оскільки, якщо за цей час вони не будуть витрачені, рахунок автоматично закриється. 

Джерело: https://covid19.gov.ua/chasti-pytannia-faq