Сьогодні під традиційною рубрикою читайте запис нашої розмови з одним із найбільш креативних та в усіх відношеннях найяскравіших депутатів районної ради – малопавлівчанкою Світланою Лебідь:

Довідка «Прапора перемоги»: Лебідь Світлана Олександрівна. Народилася 1973 року в Малій Павлівці. Закінчила Сумський педагогічний інститут (учитель математики та інформатики). Також має спеціальність практичного психолога в системі освіти. Певний час викладала математику в Малопавлівській школі. З 2003 року є директором сільського будинку культури. Восени 2015-го обрана депутатом Охтирської районної ради. Заміжня, має двох дітей. Її чоловік, Володимир Миколайович, працює на Качанівському газопереробному заводі. 19-річна донька Уляна навчається в Сумському національному аграрному університеті (за фахом «економіка та менеджмент») і на сьогодні перебуває на практиці у Польщі. 16-річний син Павло навчається в Сумській гімназії для творчо обдарованих дітей за фізико-математичним профілем. Серед захоплень – сімейні подорожі, зокрема, по Сумщині та Полтавщині.

- Світлано Олександрівно, почнемо з Ваших професійних справ. Отже, чим може похвалитися Малопавлівський сільський будинок культури?

- Свого часу наш заклад здобув почесне 2 місце у всеукраїнському конкурсі сільських будинків культури. Далі, ми пишаємося нашими танцювальними колективами «Сузір’я» (має звання зразкового!), «Зірочки» та «Оріон» на чолі із знаним хореографом Оксаною Яковенко. Те саме можна сказати й про народний ансамбль української пісні «Сусідка» (керівник Тетяна Коряк). Є в нас і дорослий та дитячий вокальні гуртки, які очолює художній керівник СБК Вікторія Бабута.

- Тобто, в творчому плані у вас все гаразд, а як щодо матеріально-технічної складової?

- Кілька років тому будинок культури був капітально відремонтований (до речі, нагадаю, що він у нас знаходиться в одній будівлі із сільрадою та бібліотекою!), але приміщення явно потребує утеплення. У свою чергу, це вимагає великих коштів, однак, по мірі можливостей ми все ж намагаємося сприяти вирішенню цієї проблеми. Наприклад, нещодавно вставили 5 нових дверей на запасних виходах! Також принагідно мені хотілося б подякувати нашій сільській голові Тетяні Резніченко, яка торік з нагоди 20-річчя СБК подарувала нам комп’ютер!

- А тепер перейдемо до Вашої депутатської діяльності!

- Як депутат я, насамперед, намагаюся реагувати на звернення земляків та доносити до них різноманітну практично корисну інформацію. Також разом з моїм односельцем і колегою-депутатом Віталієм Мостовим ми вже двічі зверталися до районних електромереж з питань поліпшення електропостачання нашого Нафтового містечка (так називається один з «мікрорайонів» Малої Павлівки), але це питання не так просто вирішити. Нарешті, я дисципліновано відвідую всі районні сесії та засідання моєї профільної «гуманітарної» комісії, до складу якої входять, між іншим, тільки жінки!

- Які проблеми зараз найбільше хвилюють малопавлівців?

- Безумовно, це питання об’єднання громад. Ні для кого не секрет, що нас хочуть об’єднати з Комишами, але потрібно ж рахуватися і з інтересами павлівців! Ми не поступаємося комишанам за жодним з показників (демографічних або економічних) і, якщо відверто, наші люди побоюються втратити свій «суверенітет». Гостро стоїть і пов’язана з цим проблема опорних шкіл. На жаль, бажання діалогу з боку Комишів ми поки що не бачимо… Крім того, мені особисто хотілося б побувати у вже створених об’єднаних громадах з інших районів та областей. Що ж до грунян, то хочеться подивитися й на їхній досвід, проте поки що про нього судити явно зарано.

- Можете поділитися Вашим життєвим девізом?

- Хто хоче шукає можливості, хто не хоче – причини!

 

Безумовно, сама Світлана Лебідь явно належить до категорії шукачів можливостей!

Охтирська міськрайонна газета «Прапор Перемоги» 

від 16.02.2017 №7