Несподіваною для багатьох присутніх на сесії Охтирської районної ради була поява у військовій формі керівника фракції «УКРОП» та голови постійної комісії мандатної, з питань регламенту, правопорядку та територіального устрою райради Сергія Гавриленка. З цього приводу ми поспілкувалися з першим у районному депутатському корпусі військовослужбовцем.

- Сергію Анатолійовичу, як у Вас з’явилась ідея піти на військову службу?

- Думка про це була давно. Перший раз у військкомат я прийшов ще 1 березня 2014 року – відразу після того, як Рада Федерації Росії прийняла рішення про введення військ в Україну. Пам’ятаєте, тоді був патріотичний підйом. У військкоматі тоді була черга бажаючих захищати державу. Правда, влада «вміло» погасила ті пориви патріотів. З квітня 2014 по лютий 2015, як Ви знаєте, я працював головою Охтирської районної державної адміністрації, у мене була відстрочка від призову. Якраз в цей час пройшла активна фаза нинішньої війни. Як тільки в цьому році був оголошений призов офіцерів запасу (а я ним був з 2001-го року – закінчував військову кафедру під час навчання в Харківському авіаційному інституті) і мені прийшла повістка, я пройшов медкомісію і відправився до війська. Багато моїх знайомих та і не знайомих жителів Охтирщини, України за ці роки пройшли через Збройні Сили України, і я просто не міг залишатись в стороні від священного обов’язку захисту держави.

- Де і як, за якою спеціальністю Ви проходите службу? На який термін вона розрахована?

- Призов розрахований на півтора роки. Перші три місяці у нас відбулось підвищення кваліфікації при Харківському Національному університеті Повітряних Сил, Інженерно-авіаційний факультет. Я є спеціалістом по авіаційному озброєнню.

- А як щодо виконання повноважень депутата районної ради? При них доведеться на якийсь період забути?

- Звичайно, ні. Ви бачили, я був присутній на сесії райради, як завжди активно відстоював інтереси громади, вимагав звіту голови районної державної адміністрації про свою роботу на наступній сесії. Законом передбачено надання таких відпусток. Більше того, я планую взяти активну участь у виборах до Чернеччинської об’єднаної територіальної громади, що відбудуться 29 жовтня. Буду йти на посаду голови. Вважаю, мої переконання і досвід стануть в нагоді у перший - непростий період формування громади. В такому випадку, доведеться відтермінувати службу в армії – така можливість теж передбачена Законами України.

- Чи плануєте в подальшому пов’язати свою долю з професією захисника України, чи повернетесь до цивільного заняття?

- Ще не знаю. Зараз життя постійно змінюється. Це в основному залежить від активності бойових дій на російсько-українській війні. При цьому я не применшую роль кожного в цивільному житті. У кожного мирного жителя своя роль, своя частина роботи в створенні сильної держави Україна. На жаль, як я бачу, районна та і міська влада не допрацьовують у формуванні українського суспільства – сильного економічно і політично. Рівень загроз усім нам в останні роки значно вищий, ніж коли завгодно. З цими викликами необхідно справлятись. Я бачу в собі сили і далі працювати на розвиток Охтирщини і України.

 Додам, що військова служба дисциплінує, кожен чоловік має пройти цей етап життя. Водночас, у цивільному житті ширший вибір напрямків діяльності. Я радий, що спробував і те і інше.

Дякую Вам за змістовну розмову!

 

Спілкувався Борис ЧИКАЛО