Наш співрозмовник - голова Охтирської районної ради Роман Юрійович Бублик. Що примусило посадовця лишати затишне крісло керівника району і боротися за посаду голови однієї з об'єднаних територіальних громад (ОТГ) Охтирщини? Чому його вибір пав саме на Чернеччину? За рахунок чого були здобуті нереальні показники по дільницям - на деяких підтримка Бублика сягала захмарної позначки у 88%? Про це та інші цікавинки виборів на селі читайте далі.

- Ви вирішили очолити Чернеччинську ОТГ. Чим не влаштовує нинішня посада?

Бублик Р.Ю.:

- Відповідь набагато простіша, аніж, можливо, ви очікуєте. У державі йдуть потужні децентралізаційні реформи. Відповідно до перспективного плану формування спроможних громад 1 січня 2018 року в Охтирському районі залишаться 4 ОТГ плюс одна міська. Тільки Староіванівська, Довжичанська та Олешнянська сільські ради (с/р) ще не визначилися куди їм приєднуватися і тепер змушені «наздоганяти потяг».

Таким чином, у 2018 році практично усі повноваження (за виключенням трьох вищезгаданих с/р) від районної ради та райдержадміністрації (РДА) перейдуть в ОТГ. Фактично від гучних посад лишаться тільки назви. Реалізовувати плани щодо розвитку Охтирщини з цих кабінетів буде неможливо. Голові райради залишиться тільки збирати сесії та приймати трансферти.

Дуже вдячний колегам за довіру та співпрацю, але прийшов час обирати - чіплятися за посаду чи ефективно працювати на громаду. Я свій вибір зробив. На посаді голови райради та виконуючи обов'язки голови РДА, здобув гарний досвід керівництва. Маю достовірну інформацію про проблеми кожного села, як то кажуть, з перших вуст. Вона щоденно поновлюється завдяки особистому спілкуванню з працівниками різних гілок влади, з посадовцями, а також з простими мешканцями району. Маю бажання, енергію та сили змінити ситуацію на краще. Кілька років тому приймав керівництво районом, коли Охтирщина по багатьом показникам плелася у хвості. Зараз здаю посаду, коли наш район серед передовиків.

- Чому не дочекалися чергових виборів у 2020 році?

- Багато хто з моїх близьких, в тому числі батько, який має величезний досвід, не зразу підтримали моє рішення. Втім, мене спонукали до цього серйозного кроку, об'єктивні причини. Для того, щоб міняти ситуацію в районі потрібні повноваження та фінансові важелі. В ОТГ їх більше.

- Ви вперше йшли на «персональні» вибори. Чи боялись негативного результату?

- Впевненості в перемозі, звісно, не було, але і особливих побоювань також. До справи завжди відносився відповідально, до всіх прислухався, нікого не виділяв. Як уродженець Поліг люблю рідні місця, але якогось особливого фінансування чи преференцій у цього села, як ви бачите, немає. Робили те, що потрібно робити, кошти направляли насамперед туди, де вони найнеобхідніші. Так протягом усієї каденції - незалежно від назви села чи особистих стосунків. Тому, розраховував отримати на виборах від громади таку ж саму об'єктивну оцінку своєму відношенню до справи.

- Коли почала надходити перша інформація з дільниць, де з'ясувався величезний відрив від найближчого конкурента, зразу зрозуміли, що перемога вже у Вас у кишені?

- Спочатку були відомі дані з найменших дільниць. Їх можна обґрунтувати тим, що особисто зустрічався з виборцями віддалених сіл. У деякі з них ще доїжджав Роман Тесля, який, мабуть, тому й показав гідний результат. Але найбільша інтрига - за кого проголосує Чернеччина. Місцеві кандидати там вели жваву агітаційну роботу. Коли стали відомі дані з Чернеччини, зрозумів, що якщо люди виразили довіру саме моїй програмі, повірили в мене, більш ніж в тих, кого знають ближче, тому я просто не маю права схибити.

- Така майже одностайна підтримка Вас не лякає?

- Сприймаю її як велику відповідальність перед громадою. Новообраним головам ОТГ часу на розкачку немає. І хоча складу повноваження голови районної ради тільки в грудні, вже зараз весь мій вільний час займає Чернеччина. До чергових виборів планую реалізувати озвучене на зустрічах з громадою. Хотілося б щоб в нашій ОТГ забезпечувалася прозорість при прийнятті рішень та підтримувався гарний зворотній зв'язок, в т.ч. за допомогою мережі Інтернет. Пріоритет охороні здоров'я, освіті, культурі. Будемо не ремонтувати старі будівлі, а будувати нові, розвивати зелений туризм...

- За рахунок чого?

- Для розбудови інфраструктури потрібно активно залучати кошти, створювати сприятливі умови для розвитку бізнесу. Є приклади Краснопілля, Білопілля, Недригайліва, коли ОТГ залучають по 30, 40 і, навіть, 50 млн. Бажання працювати непомірне. Але є й певні побоювання - так як держава чомусь не пише єдиних правил.

- Чи буде якась основна справа за якою запам'ятається Бублик на посаді голови ОТГ?

- Однієї такої справи не буде. Чому? Подивіться пропозиції нашої ОТГ, які зараз готуємо на 2018-19 роки. Хоч Бакирівська, хоч Височанська чи Хухрянська - у всіх 9 радах, що увійшли до ОТГ однакові вимоги: дороги, освітлення, водозабезпечення... У мене не було гучних заяв та обіцянок, тому що при існуючому фінансуванні потрібно сконцентруватися на вирішенні поточних проблем - зберегти те що маємо, не скорочувати людей, дати новий імпульс комунальним установам. Звісно, пообіцяти скрізь зробити європейські шосе дуже легко, але по всій Україні, не тільки в охтирських селах, їх ще досі чомусь не має. Мабуть не все так просто.

- Чому вирішили балотуватись у Чернеччину, а не в Комиші?

- Весь район знаю добре. Не тільки Чернеччину, чи Комиші - усі села об'їздив не по одному разу. Тут треба звертатися тільки до комишан. Балотуватися на посаду голови Чернеччинської ОТГ мені запропонували сільські голови рад, території, яких ввійдуть у цю новостворену Чернеччинську громаду. Вони першими виразили мені підтримку, їх довіра надихнула мене.

- Але ж в Комишах висувався один кандидат, тоді як з охочіх керувати Чернеччиною утворилася черга. І в тій черзі аж три колишніх очільника райдержадміністрації...

- Мене не лякає чесна конкурентна боротьба. Навпаки, дуже добре що було 10 кандидатів. Справжній демократичний процес. Набагато важче бути єдиним кандидатом на посаду. Тоді навіть маючи підтримку громади, в душі обов'язково лишаться підстави для сумнівів.

- Дехто каже, що Ви тиснули на кандидатів.

- Скоріш за все вони на мене тиснули. Під час виборчої кампанії жодного факту застосування адмінресурсу, агітував знаходячись у відпустці, уникав критики своїх конкурентів. З друкованих матеріалів одна чорно-біла листівка. Не розраховував на підтримку партії чи будь-кого, тільки на свої сили. Тобто був з усіма іншими кандидатами в абсолютно рівних умовах за єдиною різницею - вони, як опозиція мали критикувати представника влади, партію влади та усю владу взагалі. Чим постійно користувалися.

- Кого Ви бачите наступним головою райради?

- Достойних людей, які гідно працюватимуть на посаді голови, в райраді достатньо. Але це потрібно буде вирішувати тим, хто залишиться. Разом зі мною частина депутатів піде в ОТГ. Замість них по партійним спискам увійдуть у раду нові обличчя. Можливо, майбутній голова серед них, чому б ні? Не будемо забігати наперед.

- Що буде з колишніми головами сільрад, які схиляли Вас до участі у виборах?

- Всі вони лишаються на посадах старост. Це очі, вуха та голос голови ОТГ. Цим людям колись громада довірила владу, впевнений що недарма. Є різні підходи до співпраці зі старостами, мені імпонує, коли у кожного є свій невеличкий адміністративний апарат, печатка, право здійснювати нотаріальні послуги і т.ін. У Чернеччинській ОТГ 11 тис. населення. Вважаю, що від такого розподілу повноважень громада тільки виграє.

- Деякі села може «прихопити місто», бо ж в перспективі Охтирка розростатиметься.

- Це нормальне явище. Боятися його не потрібно, але й чекати теж. Ми вже зараз повинні розбудовувати свою інфраструктуру, а не очікувати манни з неба. Буде в Пологах гарний ФАП, стомат.кабінет і т.д. невже від цього стане комусь гірше? В місті, чи в селі - різниці немає, головне, щоб людям було зручно.

- Чому Чернеччину, а не інше село, обрали центром ОТГ?

- Є вимоги до центру ОТГ - 25-км зона, об'єкти соціальної інфраструктури тощо. Тільки Чернеччина відповідала усім нормативним вимогам на 100 відсотків.

-Чи може статися так, що Ви зненацька передумаєте йти в Чернеччину, або Вас примусять передумати?

- Це несерйозно. Такого не буде.

 

Спілкувався Андрій Міхєєв

http://www.okhtyrka.net/content/view/7494/275/